GODIŠNJA NAGRADA HRVATSKE ZAJEDNICE TEHNIČKE KULTURE

Godišnja nagrada Hrvatske zajednice tehničke kulture za 2011. godinu dodijeljena je Fotoklubu Osijek za postignute iznimne rezultate, doprinos razvitku i promicanju tehničke kulture te promicanju fotografske djelatnosti. Povelja o Nagradi je uručena predsjedniku Kluba g. Miroslavu Adamu na godišnjoj svečanosti u petak 11. svibnja 2012. u Zagrebu.

U kratkom obrazloženju rečeno je „Kad bi postojala nagrada za udruge – pandan Nagradi za životno djelo za pojedince, onda bi taj klub više nego zasluženo morao dobiti takvu nagradu. Svako drugo obrazloženje, ili navođenje pojedinosti zašto povelja tom klubu, ovom prilikom je suvišna.“