Tečaj osnova digitalne fotografije

Fotoklub Osijek organizira osnovni tečaj digitalne fotografije namijenjen osobama koje se tek upoznaju s čarima fotografiranja digitalnim fotoaparatom.

Zamišljen je da kroz teorijski i praktični rad s polaznicima stvori preduvjete za daljnje samostalno istraživanje i fotografiranje ili bude podloga za daljnje usavršavanje kroz radionice koje se organiziraju tijekom godine u Fotoklubu Osijek o temi digitalne obrade fotografije.

Tečaj će se održati kroz četiri susreta u trajanju od 16 školskih sati.
SRIJEDA         09.07.2014. od 17 do 20h.
ČETVRTAK    10.07.2014. od 17 do 20h.
PETAK            11.07.2014. od 17 do 20h.
SUBOTA         12.07.2014. (vrijeme će se usuglasiti s polaznicima)

Voditelji tečaja su g.Hrvoje Glavaš,dr.sc i g.Damir Rajle,EFIAP  dugogodišnji fotografi sa zapaženim rezultatima na izložbama fotografije.
Kroz intenzivan ali zabavan program praktično-teorijskog bavljenja fotografijom, Fotoklub Osijek želi potaknuti osobno fotografsko stvaralaštvo kroz snimanje i analizu fotografskih uradaka.

Programom se obuhvaća upoznavanje polaznika s radom Fotokluba Osijek, planom i programom tečaja, predavanje o temi "Osnove digitalne fotografije"; upoznavanje s radom digitalnih fotoaparata, elementima fotografije i kompozicijom; fotografiranje arhitekture na području Tvrđe i užeg centra, pronalaženje detalja, kompozicija i kadriranje; snimanje portreta u uvjetima dnevnog svijetla i uz uporabu bljeskalice. Svi uspješni polaznici primit će pismeno uvjerenje.

Kotizacija za tečaj iznosi 200,00 kn (osnovnoškolci 100,00 kn), uplaćuje se na adresu kluba: FOTOKLUB OSIJEK, Križanićev trg 1, 31000 OSIJEK
IBAN: HR15 2500 0091 1020 3609 3

Svi zainteresirani trebaju doći u srijedu 09.07.2014. u 16.50 sati u Fotoklub Osijek, Križanićev trg 1 na drugi kat u vijećnicu Doma tehnike (Tvrđa) sa sobom obvezno ponijeti svoj digitalni fotoaparat i kopiju o uplaćenoj kotizaciji.