Kap dobrote dr. Borisa Sontacchi-a“

Hvale vrijedna ponovna humanitarna donacija istaknutog člana Fotokluba Osijek dr. Borisa Sontacchi-a koji je svoju Samostalnu izložbu fotografije održane u Hrvatskom narodnom kazalištu u okviru Noći kazališta poklonio Humanitarnoj udruzi „Duga“ koja vodi Socijalnu samoposlugu u Vukovaru. Služba marketinga HNK Osijek organizirala je aukciju doniranih fotografija na poticaj Borisa aukciju su podržali i Borisovi kolege iz Kliničkog bolničkog centra Osijek na Odjelima Radiologije, Onkologije i ORL-a. Višak, naknadno traženih fotografija besplatno je izradio Foto Art d.o.o. Tom prigodom je skupljeno 8.300 kn i kupljeno ukupno 30 kubnih metara ogrijeva koje je udruga podijelila potrebnima.

Povodom toga Udruga „Duga“ pismeno se zahvalila dr. Borisu :

„Poštovani dr. Sontacchi,

koristim i ovu prigodu kako bih Vam, u ime svih onih kojima će Vaša donacija, rad, vrijeme a iznad svega ljubav prema čovjeku, ranjenom i zaboravljenom, donijeti toplinu u srce ali i u dom.
Dostavljam Vam imena, prezimena i adrese ljudi kojima ćete pomoći u rješavanju velikog problema, ogrijeva za zimu:

5  kubnih metara dodijeljeno je za:
1. Bogoljub Jovanović, Vijeća Europe 57
2. Sanja Car, Zelena 92
3. Dragan Dovičin, Zelena 99
4. Ljubica Božić, Trpinjska cesta 278 ( odvojak )
5. Ivica Blažević, Sotinska 72/2

3 kubna metra za:
6. Maja Kuzmić, Solidarnosti 7

2 kubna metra za:
7. Josip Jagić, Velebitska 91
Ukupno 30 metara.

Na terenu smo već dva dana, obilazimo teren, razgovaramo s korisnicima kako bi donacija stigla svima onima koji se ne mogu snaći i kojim prijeti hladnoća i zima jer primanja koja imaju ili ne, nisu u mogućnosti snaći se.

Hvala  za svaku Vašu kap dobrote. Hvala što hodate s nama i što ste otvorili srce za potrebite, Hvala !“