Fotoklub OSIJEK izlaže u gradu Galati (Rumunjska)

U okviru potpisanog Protokola o partnerstvu s Asocijacijom Eurofotoart, Oradea, 26. siječnja 2015. g. u galeriji Kulturnog centra "Dunarea de Jos" - Galati svečano je otvorena reprezentativna izložba umjetničke fotografije članova Fotokluba Osijek.

Izloženo je ukupno 100 fotografija, veličine 30 x 45 cm od 39 osječkih autora. Protokolom se dvije udruge obvezuju o međusobnom promoviranju umjetničke fotografije autora svojih udruga u svojim gradovima a po mogućnosti i u drugim mjestima svojih država.

Galati (cca 300.000 stanovnika) nalazi se u istočnom dijelu zemlje i najjužnijem dijelu rumunjske Moldavije. On je najveća rumunjska luka na Dunavu i najveći brodogradilišni centar. Tu se proizvode brodovi za riječni i pomorski promet. U gradu se nalazi najveća rumunjska željezara, razvijena je i teška industrija, dok luka u Galatiju može primati i morske brodove.

Slikovni prikaz otvorenja izložbe: