Tečaj osnova digitalne fotografije 2015

FOTOKLUB OSIJEK ORGANIZIRA TEČAJ OSNOVA DIGITALNE FOTOGRAFIJE

Fotoklub Osijek organizira osnovni tečaj digitalne fotografije namijenjen osobama koje se tek upoznaju s čarima fotografiranja digitalnim fotoaparatom. Zamišljen je da kroz teorijski i praktični rad s polaznicima stvori preduvjete za daljnje samostalno istraživanje i fotografiranje ili bude podloga za daljnje usavršavanje kroz radionice koje se organiziraju tijekom godine u Fotoklubu Osijek o temi digitalne obrade fotografije.

Tečaj će se održati kroz tri susreta u trajanju od 12 sati.

UTORAK...................... 16.06.2015. od 17 do 20h.

SRIJEDA...................... 17.06.2015. od 17 do 20h.

ČETVRTAK.................. 18.06.2015. od 17 do 20h.

PETAK............................. 19.06.2015. od 17 sati   do... analiza snimljenih fotografija

Voditelji tečaja su Hrvoje Glavaš i Damir Rajle, dugogodišnji fotografi sa zapaženim rezultatima na izložbama fotografije.

Kroz intenzivan program praktično-teorijskog bavljenja fotografijom, Fotoklub Osijek želi potaknuti osobno fotografsko stvaralaštvo kroz snimanje i analizu fotografskih uradaka.

Programom se obuhvaća upoznavanje polaznika s radom Fotokluba Osijek, planom i programom tečaja, predavanje o temi "Osnove digitalne fotografije"; upoznavanje s radom digitalnih fotoaparata, elementima fotografije i kompozicijom; fotografiranje arhitekture na području Tvrđe i užeg centra, pronalaženje detalja, kompozicija i kadriranje; snimanje portreta u uvjetima dnevnog svijetla i uz uporabu bljeskalice..

Za sudjelovanje na tečaju plaća se kotizacija 200,00 kn za odrasle i 100,00 kn za učenike osnovnih i srednjih škola. Kotizacija se može platiti direktno pri dolasku na prvi dan tečaja ili uplatom na IBAN HR1525000091102036093 HYPO-ALPE-ADRIA BANK (poželjno).

Svi zainteresirani trebaju doći u utorak 16.06.2015. u 16.50 sati u Fotoklub Osijek, Križanićev trg 1/1 u Tvrđi (Dom tehnike)i naravno sa sobom ponijeti svoje digitalne fotoaparate.

Program tečaja

_________________________________________________

UTORAK...................... 16.06.2015. od 17 do 20h.
Upoznavanje polaznika s planom i programom tecaja.

Uvod u osnove digitalne fotografije.
- kratka povijest fotografije
- opis pojma digitalno
- povijest dig. fotografije
- tonska gustoca
- osnovni pojmovi: dpi, inc, RGB, CMYK, rezolucija, interpolacija.

Analiza rada i konstrukcije fotoaparata.
- podjela fotoaparata
- osnove dig. optike
- pojmovi: EV, ISO
- konstrukcija i razlike senzora
- formati zapisa, vrste memorije
- organizacija zapisa na računalu
- prostori boja
________________________________________________

Upoznavanje s elementima fotografije i kompozicijom
- osnovni elementi fotografije
- elementi kompozicije, analiza na primjerima
- teorijska osnova za uspješnu fotografiju

Upoznavanje s fotoaparatom - priprema za praktični dio.

SRIJEDA   ......... 17.06.2015. od 17 do 20h

Fotografiranje,
- praktičan rad s polaznicima

_______________________________________________

ČETVRTAK                  18.06.2015. od 17 do 20h.

Fotografiranje
- praktičan rad s polaznicima