Zoranu Makaroviću FIAP dodijelio Excellence FIAP/Gold

Sredinom svake godine najveća svjetska Međunarodna federacija fotografske umjetnosti (La Fédération Internationale de l'Art Photographique) dodjeljuje najuspješnijim izlagačima za postignute uspjehe zaslužena počasna umjetnička zvanja kako bi odala priznanje istaknutim osobnostima autora upodručju umjetničke fotografije.

Tako je naš najuspješniji izlagač g. Zoran Makarović za postignute uspjehe prvi primio počasno umjetničko zvanje Excellence FIAP/Gold(Odličnik FIAP-a Zlato) koje je ujedno prvo i najviše zvanje u Fotoklubu Osijek i ovom istočnom djelu Hrvatske. I u toj 2017. godini g. Zoran je ponovo daleko najuspješniji izlagač na međunarodnim izložbama umjetničke fotografije primivši samo u toj godini ukopno 47 nagrada i počasnih diploma, pa tijekom 2018.g. ga slijedi Excellence FIAP/ Platina.

U isto vrijeme još jedno visoko priznanje stiglo je u Osijek Excellence FIAP (Odličnik FIAP-a) dodijeljeno je i g. Borisu Sontacchiu kao četvrtom članu Fotokluba Osijek koji je nositelj tog visokog počasnog zvanja.

m.a.